Know How

Technologie

-1-

Optimalizovaná stavba

INFINICOIL

ODOLNOST PNEUMATIK MICHELIN ÚMĚRNĚ S POČTEM UJETÝCH KILOMETRŮ.

Ocelové lanko o délce 400 metrů po celém obvodu pneumatiky zvyšuje odolnost pneumatiky po celou dobu jejího užívání. Zvýšení odolnosti pneumatik s vyšším indexem nosnosti a větší bezpečností v obtížných jízdních podmínkách umožní jezdit v naprostém klidu.

POWERCOIL

ODOLNOST S NIŽŠÍM VALIVÝM ODPOREM

Pevnější a lehčí ocelová vlákna nové generace snižují hmotnost pneumatiky, a přitom zvyšují její odolnost a snižují valivý odpor.

Nové materiály

CARBION

ŽIVOTNOST PNEUMATIK MICHELIN DEN PO DNI

Materiál vzniklý v rámci inovačního procesu slučování jednotlivých složek běhounu pneumatiky v kapalné fázi. Takto získaný materiál má větší homogenitu, a tudíž větší kilometrovou životnost pneumatik.

SILICION

VÍCE SILIKY ZNAMENÁ MENŠÍ SPOTŘEBU PALIVA.

Přidáním vyššího procenta siliky do složení běhounu pneumatiky se Michelinu podařilo snížit valivý odpor a tím i celkovou spotřebu paliva, aniž by byla ohrožena životnost pneumatik.

Desén, který se regeneruje

REGENION

PŘILNAVOST PNEUMATIK MICHELIN KILOMETR ZA KILOMETREM

Dezénové prvky se úměrně s počtem ujetých kilometrů obnovují, díky technologii 3D, takže zajišťují optimální přilnavost pneumatik v každých jízdních podmínkách po celou dobu jejich užívání. Postupně se odkrývají nové drážky, které zajišťují nepřetržitou mobilitu.

RFID

Čip radiofrekvenční identifikace (RFID) je inteligentní bezdrátové elektronické zařízení, které lze využít k identifikaci jedinečných objektů v rámci standardního systému a které ukládá a přenáší odpovídající data. Zákazníci mohou používat snímače a softwary RFID dostupné na trhu a díky nim sledovat pneumatiky svého vozového parku a optimalizovat jejich management.

picto-rfid-02

Výroba pneumatiky MICHELIN: úchvatný příběh!

Etapy výroby pneumatiky pro nákladní vozidla: